Registracija domene

Kako in koliko časa poteka registracija domene?

Še preden se vneto skupaj s strokovnjaki lotite izdelovanja spletne strani, ne bi bilo prav nič narobe, če bi na to temo prebrali kakšen strokovni članek ali celo knjigo. Poskusite si povsem razjasniti pojme, kot so na primer registracija domene, prosta domena, domensko ime, domenska končnica, spletno gostovanje.

Ne nazadnje bo od vas zahtevano tudi to, da se preveri domeno oziroma domensko ime, ki ste si ga izbrali. Kako se stori to, prav tako lahko izveste v kakšnem spletnem članku ali blogu.

Kako preprosto je registrirati domeno?

Čeprav se vse skupaj sliši precej komplicirano, pa registracija domene ni zahteven postopek, vzame pa vam le malo časa. Seveda si morate pred tem izbrati primerno ime za domeno in domensko končnico.

Registracija domene
Registracija domene je izjemno preprosta

Obstajajo prav posebna priporočila, kako izbrati najprimernejše domensko ime in čemu se je dobro izogibati. Dobro si preverite tudi to, kako pomembno je izbrati primerno domensko končnico. Še posebej tedaj, kadar boste s svojo spletno stranjo želeli prodreti na tuji trg.

Zasedenost izbranega domenskega imena

Morda vam bo registracija domene vzela nekaj več časa, ker bo kar nekaj domenskih imen že zasedenih in boste morali torej iskati nova. A nič zato. Vsaka stvar je za nekaj dobra in tudi novo ime za domeno boste zagotovo hitro našli.

Ko se preveri domeno, da je ta še prosta, in ko se ugotovi, da je, se lahko lotite registracije domene.

Vrste gostovanj spletnih strani

Spletno gostovanje je vrsta storitve, ku uporabnikom zagotavlja najetje prostora na strežniku oziroma na zmogljivem računalniku, ki je preko spletne povezave nenehno povezan v svetovni splet.

Pojasnjena vsaka vrsta spletnega gostovanja

Seveda je teh vrst gostovanja več, med njimi tudi tako imenovano VPS gostovanje. Med najbolj priljubljene vrste se prištevajo še deljeno gostovanje, reseller gostovanje, e-poštno gostovanje.

Kaj je VPS strežnik?

VPS gostovanje oziroma VPS strežnik je navidezni zasebni strežnik, ki deluje tako, da je znotraj enega fizičnega strežnika urejenih več virtualnih strežnikov, in to z lastnimi zmogljivostmi. Namenjen je nekoliko bolj zahtevnim naročnikom, ki imajo specifične zahteve.

VPS gostovanje odlikuje zelo visoka stopnja prilagodljivosti. Naročniku namreč omogoča svobodo pri konfiguraciji sistema, pri izbiri strojnih zmogljivosti in ne nazadnje pri izbiri programske opreme.